TEACHING FOR THE FUTURE IN EARLY CHILDHOOD EDUCATION

Ilke Evin Gencel
2023.
e-knjiga

Ovo je publikacija Univerzitetne knjižnice Maribor u suizdavaštvu Pedagoškog fakulteta Sveučilišta u Mariboru i Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci koja uključuje doprinose autora iz triju zemalja, ističući različite perspektive suvremenog učenja i poučavanja specifičnog za rani i predškolski odgoj i obrazovanje. Monografija se temelji na suradnji istraživača s različitih sveučilišta u Erasmus+ projektu Algolittle, koji su istraživali važne suvremene koncepte poučavanja u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju, poput razvijanja vještina algoritamskog razmišljanja kod djece predškolske dobi, te relevantnost takvih kognitivnih vještina za buduće znanje.

Monografija nadilazi okvire projekta ugrađujući nove znanstvene spoznaje vezane uz primjenu različitih koncepata u odgoju i obrazovanju djece predškolske dobi, kao što su izvršne funkcije, algoritamsko razmišljanje, kreativnost, rješavanje problema, integrirano učenje iz različitih domena, specifične pedagoške prakse, predstavljajući tako širok raspon tema relevantnih za razvoj učenja i poučavanja u ranom odgoju i obrazovanju sada i u budućnosti.