15 GODINA UČITELJSKOG FAKULTETA U RIJECI

doc.dr.sc. Jasminka Mezak
2021.
e-monografija

Iako broji petnaest godina postojanja, povijest Učiteljskoga fakulteta zapravo je puno duža. Ovo posebno izdanje obilježava 15. godina postojanja Fakulteta uz naslov Snaga znanja je u zajedništvu. Nastavlja se na prethodne publikacije: Znanstveni doprinos 1998. – 2010. i Učiteljski fakultet 2006. – 2017. i prikaz je postignuća proteklih pet godina u kojima se Fakultet profilirao kao znanstveno-nastavna institucija koja potiče i osigurava prijenos znanja iz znanosti u praksu povezujući tako akademsku zajednicu sa stručnjacima u praktičnome odgojno-obrazovnom radu. Izdvaja se svojom naglašenom interdisciplinarnošću nastavne i znanstvene djelatnosti koja uključuje društvene i humanističke znanosti kao i umjetničko područje znanosti.

Naša je vizija trajno unapređivanje svoje djelatnosti, ostvarivanje visokih akademskih standarda i aktivno preuzimanje pune odgovornosti za kvalitetu vlastitoga djelovanja i napredovanja. Iz tih razloga snagu vidimo u suradnji, zajedništvu nastavnika, studenata i administrativnoga osoblja te integraciji Fakulteta u nacionalno i međunarodno okruženje.