MJESTO I ULOGA SLIKOVNICE U ODGOJU I OBRAZOVANJU DANAS I SUTRA

Maja Verdonik
e-knjiga
2022.

Okrugli stol s naslovom Mjesto i uloga slikovnice u odgoju i obrazovanju danas i sutra organiziran je kao aktivnost znanstvenoistraživačkoga UNIRI-plus projekta Slikovnica u dječjem vrtiću i osnovnoj školi koji se provodi na Učiteljskome fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Cilj Okrugloga stola bio je okupiti zainteresirane stručnjake različitih profila te razmijeniti ideje u svrhu unaprjeđenja znanstvene kao i odgojne i nastavne prakse koja uključuje slikovnicu.

Znanstvenici i stručnjaci praktičari iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine izlagali su o rezultatima svojih istraživanja u području teorije slikovnice, te o svojim iskustvima iz znanstvene, odgojno-obrazovne i prevoditeljske prakse. Zbornik stoga sadrži znanstvene i stručne radove objavljene na hrvatskome i engleskome jeziku, zaključno s lirskim promišljanjem slikovnice i njezine uloge u životu djece (i odraslih) iz perspektive knjižničarke.