Rodni stereotipi i ravnopravnost u kontekstu odgoja i obrazovanja 2023.

Na Svjetski dan učitelja, 5. listopada 2023., održan je na Učiteljskom fakultetu u Rijeci simpozij naziva Rodni stereotipi i ravnopravnost u kontekstu odgoja i obrazovanja. Organizatori Simpozija bili su Učiteljski fakultet u Rijeci i Vijeće za rodnu ravnopravnost Sveučilišta u Rijeci.

Predavanja su bila podijeljena u dvije tematske sekcije: Rodni stereotipi i ravnopravnost u nastavi materinskog i stranog jezika i Izazovi rodnih stereotipa i ravnopravnost u odgoju i obrazovanju. Nakon zanimljivih prezentacija slijedile su produktivne diskusije, a ideje su se razmjenjivale i u neformalnom kontekstu, uz kavu. Većina sudionika izrazila je želju za organiziranjem tematski sličnog simpozija na našoj sastavnici u budućnosti.