Posjet znanstvenica sa Sveučilišta u Torontu 2023.

Naš je Fakultet imao priliku ugostiti ugledne znanstvenice sa Sveučilišta u Torontu, Kanada. Kolegice su boravile u Rijeci u okviru konferencije Sexual and Gender – based Violence Prevention in Education: Internalizing Theory and Effective Practice, koja se održavala na našem sveučilištu od 3. do 7. srpnja 2023. godine.

Organizatori konferencije bili su Social Justice Education and the Centre for Media, Culture and Education, Ontario Institute for Studies in Education ( Sveučilište u Torontu, Kanada) te Centar za napredne studije jugoistočne Europe Sveučilišta u Rijeci, uz podršku  kanadskog veleposlanstva u Hrvatskoj i na Kosovu.

Prilikom posjeta našoj ustanovi 3. srpnja dr. Miglena Todorova i prof. Njoki Wane ukratko su, uz pomoć kolegica Nane Gulić, Lare Cartmale i dr. Hayley Brooks, predstavile djelatnost Odsjeka za socijalnu pravdu u obrazovanju Sveučilišta u Torontu (Department for Social Justice in Education, University of Toronto), nakon čega se razvila zanimljiva diskusija tijekom koje su se uspoređivali kanadski i hrvatski obrazovni sustav, davala dodatna objašnjenja o funkcioniranju pojedinih službi i instituta na kanadskim sveučilištima te rađala promišljanja za buduću suradnju između naših dviju institucija.