Popularizacija znanosti

24. listopada 2019. godine održan je okrugli stol / javna tribina POKRET U USTANOVAMA RANOG ODGOJA.

Prezentirana su suvremena znanstvena postignuća vezana uz pokret i njihovu praktičnu primjenjivost za neposredni rad u ustanovama ranog odgoja.
Uvodničari okruglog:
  • doc. dr. sc. Dario Novak (HarvardUniversity, glavni tajnik FIEP-a Europe i nositelj kineziološke metodike na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu) – Pokret i društveni kapital
  • izv. prof. dr. sc. Iva Blažević (dekanica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli) – Pokret i kompetencije odgajatelja
  • prof. dr. sc. Lidija Vujičić (dekanica Učiteljskog fakulteta u Rijeci) – Pokret i integrirano učenje

Doc. dr. sc. Zlata Tomljenović priredila je autorsku izložbu u Gradskoj galeriji Grožnjan

U ožujku 2020. na otvorenju Projekta "27 susjedstva: susjedstvo Kampus" Rijeka EPK 2020 održana je predstava za djecu: „Škola je fora a ne noćna mora” u sklopu projekta "Kako bez suza u dječji vrtić i osnovnu školu? "

Voditeljice predstave bile su: doc.dr.sc. Anita Rončević i izv.prof.dr.sc. Mirna Marić a izvođači studentice druge godine diplomskog studija RPOO.