Konferencija ERA MJERA na UFRI-ju 15.04.25.
U utorak, 15. travnja 2025. godine, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci održat će se konferencija pod nazivom ERA MJERA, posvećena aktualnim mjerama aktivne politike zapošljavanja i njihovoj primjeni u praksi...
Konferencije ERA MJERA su u više gradova Republike Hrvatske tijekom ožujka i travnja zajednički organizirali Hrvatski zavod za zapošljavanje i Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, a u Rijeci se konferencija održava u suorganizaciji s Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Rijeci s ciljem informiranja i povezivanja svih dionika uključenih u kreiranje, provedbu i korištenje mjera koje podupiru zapošljavanje i poduzetništvo.
Uz prezentaciju mjera za 2025. godinu, konferencija donosi panele i razgovore s poslodavcima, samozaposlenima i korisnicima mjere Biram Hrvatsku, koji će predstaviti svoja iskustva, izazove i pozitivne učinke korištenja potpora.
Na konferenciji sudjeluju predstavnici institucija, poduzetnici iz raznih sektora te korisnici koji su zahvaljujući potporama pokrenuli vlastiti posao ili proširili postojeće djelatnosti.
Nazočnima na riječkoj konferenciji će se obratiti zamjenica ravnatelja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ivana Mehle te dekan Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci Darko Lončarić.
Konferencija će obuhvatiti tri panel rasprave:
„Potpore za zapošljavanje kao poticaj poduzetnicima“
Panelisti Josip Ukalović, Martina Ožanić Jukić, Petra Pokrajčić i Veljko Jardas, sa sudionicima konferencije podijelit će svoja iskustva, izazove i uspjehe proizašle iz korištenja mjera aktivne politike zapošljavanja.
U panelu „Postati i ostati poduzetnik“ svoja iskustva podijelit će poduzetnici Josip Stojak i Adrijan Osmani Čulina koji su uspješno iskoristili potporu za samozapošljavanje kako bi realizirali svoj poslovni plan.
„Odabrali su Hrvatsku“
Povratnici u Hrvatsku Tea Morley, Dinko Crnogatić i Zdenko Pilić, korisnici su mjere Biram Hrvatsku, a na konferenciji „Era mjera“ u Rijeci podijelit će svoja iskustva s povratkom u domovinu i planove za budućnost.