Izložba pok. akademika prof. dr. sc. Bogomila Karlavarisa na UFRI-ju 2024.

Dana 7. listopada 2024. godine u holu Učiteljskog fakulteta u Rijeci otvorena je izložba likovnih uradaka pok. akademika prof. dr. sc. Bogomila Karlavarisa povodom stogodišnjice njegova rođenja. Izložba je organizirana u suorganizaciji Udruge Vojvodina OK, obitelji Karlavaris, Akademije umetnosti u Novom Sadu i Učiteljskog fakulteta u Rijeci.

Prilikom otvorenja izložbe prisutnima su se prigodnim riječima obratili izv. prof. dr. sc. Darko Lončarić, dekan Učiteljskog fakulteta u Rijeci, Ivan Karlavaris, sin Bogomila Karlavarisa, dr. sc. Dubravka Lazić, prodekanica za međunarodnu suradnju Akademije umetnosti u Novom Sadu, doc. dr. sc. Anita Rončević, koordinatorica izložbe za RH, Ivica Lukanović, bivši gradonačelnik grada Kastva i Nenad Maričić, generalni konzul RS u Rijeci.

Otvorenju su nazočili brojni prijatelji i suradnici prof. Bogomila Karlavarisa, studenti i ostali uzvanici.

Snimka otvaranja izložbe: https://youtu.be/Gs_9QvxnHCI