Terenska nastava studenata u Parku prirode Učka 2024.

Dana 15. svibnja 2024. godine, u sklopu kolegija Pedagogija održivog razvoja i kao istraživačka aktivnost sveučilišnog znanstvenog projekta iskusnih znanstvenika Ekološki identitet i dobrobit studenata (uniri-iskusni-drustv-23-196) realizirana je terenska nastava studenata 2. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje te studenata 4. godine sveučilišnog integriranog Učiteljskog studija.

Na terenskoj nastavi studenti su educirani o biorazličitosti, utjecaju čovjeka na okoliš, povezivanju s prirodom, značaju flore i faune te održivosti eko sustava u Parku prirode Učka, na Land art stazi „Stražica–Sapaćica”.

Na terenskoj nastavi su sudjelovali i profesori, voditeljica projekta izv. prof. dr. sc. Dunja Anđić, prodekanice prof. dr. sc. Sanja Tatalović Vorkapić i doc. dr. sc. Jasminka Mezak, te predavačica Lucija Tomac i asistentica Tena Pejčić.

Potporu projektu je pružio Učiteljski fakultet u Rijeci.