Radionica oblikovanja papira 2014.

Rad kao dar

U ponedjeljak 17. studenog 2014., u sklopu nastave Likovne kulture na 2. godini Učiteljskog studija te niza različitih programa pod zajedničkim nazivom Ususret EPK u riječkim osnovnim školama i vrtićima, održana je zanimljiva likovna radionica...

Ovaj projekt Grada Rijeke nastao je povodom njegove kandidature za Evropsku prijestolnicu kulture 2020. godine, sa željom da se što više različitih sudionika i građana upozna s kandidaturom i uključi u proces pripreme kandidature Grada Rijeke.

Projekt je, između ostalog, vođen željom i potrebom da pedagoške ustanove, svojim aktivnostima, budu uključene u kreativne procese pripreme te je tim povodom osmišljen program pod nazivom ”Rad kao dar" kojeg je osmislila i vodi likovna umjetnica Izabela Peculić.

U dogovoru s nastavnicom Zlatom Tomljenović, Izabela je održala radionicu oblikovanja papira, a studentice su izrađivale neobične šesterokutne pahuljice. Ovo gostovanje bilo je i medijski popraćeno od strane televizijske kuće Kanal Ri.