ODRŽANA PRVA EDUKACIJA ODGAJATELJA, UČITELJA I NASTAVNIKA 27. i 28. 11. 2020.

Prva dvodnevna edukacija za odgajatelje, učitelje i nastavnike: 27. i 28. studenoga 2020.

Prva dvodnevna edukacija za odgajatelje, učitelje i nastavnike održana je 27. i 28. studenog 2020. godine, online na platformi Microsoft Teams. Stručni skup je otvorila i pozdravila prisutne sudionike voditeljica projekta, izv. prof. dr. sc. Sanja Tatalović Vorkapić, a potom i dekanica Učiteljskog fakulteta prof. dr. sc. Lidija Vujičić. Nakon toga, pozdravnu riječ imala je predstavnica grada Rijeke Lana Golob, a zatim i predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje, viša savjetnica Alma Roviš Brandić, koja je održala kratko predavanje pod nazivom Prevencija – pravo ili privilegija? Predavači tijekom prvog dana stručnog skupa bili su voditeljica projekta, izv. prof. dr. sc. Sanja Tatalović Vorkapić, koja je održala predavanje pod nazivom Važnost mentalnog zdravlja u odgojno-obrazovnom kontekstu – uvod u projekt PROMEHS, te izv. prof. dr. sc. Sanja Smojver-Ažić s predavanjem na temu mentalnog zdravlja odgojno-obrazovnih djelatnika. Drugog dana stručnog skupa, doc. dr. sc. Tamara Mohorić održala je predavanje Mentalno zdravlje djece i adolescenata u odgojno-obrazovnom kontekstu, a nakon toga su izv. prof. dr. sc. Tatalović Vorkapić i Hana Gačal govorile o suradnji s roditeljima u odgojno-obrazovnom kontekstu, odnosno mentalno zdravlje kod kuće. Posljednje predavanje drugog dana edukacije bilo je ono prof. dr. sc. Lidije Vujičić, na temu provedbe PROMEHS aktivnosti u dječjim vrtićima i školama. Tijekom oba dana online edukacije individualne zadatke sudionika i sva predavanja je koordinirala izv. prof. dr. sc. sanja Tatalović Vorkapić.

Vrijeme Sadržaj Nositelj
27.11.2020.

14,00-14,05

14,05-14,10

14,10-14,15

14,15-14,30

14,30-17,10

17,10-17,30

17,30-20,00
14,00-20,00

OTVARANJE STRUČNOG SKUPA

Pozdravna riječ dekanice Učiteljskog fakulteta u Rijeci

Pozdravna riječ predstavnice Grada Rijeke

Predavanje predstavnice AZOO: Prevencija – pravo ili privilegija?

PAUZA

Mentalno zdravlje odgojno-obrazovnih djelatnika

izv. prof. dr. sc. Tatalović Vorkapić
prof. dr. sc. Lidija Vujičić